ÖZEL GÜVENLİK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR, SONUÇLAR NEREDEN ÖĞRENİLİR ?

Genel Olarak Temel Eğitim Sınavları, sınav tarihinden  2 hafta sonra, Yenileme Eğitim Sınavları sınav tarihinden 3 hafta sonra açıklanmaktadır.

Sonuçlar açıklanır açıklanmaz en kısa zamanda İlkadro tarafından kursiyerlerimizin sınav sonuçları incelenip değerlendirme işlemleri yapılarak sınavda başarılı olup olmadıkları hakkında cep telefon mesajı ile bilgilendirme yapılır.

Sınav sonuçlarını, ilgili web sitesinden T.C Kimlik Numarası ile öğrenmek için tıklayınız.

SINAV SONUCUNU ÖĞRENEN KURSİYERİN YAPMASI GEREKEN İŞLEMLER NELERDİR ?


► Sınavda başarılı olan İlkadro'lu kursiyerlerimizin Özel Güvenlik Eğitim Sertifikaları 7-10 gün içinde Özel Güvenlik Şube Müdürlüğünce hazırlanarak onaylandıktan sonra kurumumuz yetkilileri tarafından teslim alınıp eğitim kurumunuza gönderilir.

► Sertifika almaya hak kazanmış kursiyerlerimiz ayrı bir mesajla bilgilendirilerek sertifikaları kendilerine teslim edilmek üzere şubelerimize çağrılır.

► Sertifikalar imza karşılığı kursiyerin kendisine veya isteği ve izni dâhilinde 1.derece yakın akrabasına teslim edilir.

► İlkadro Özel Güvenlik Eğitim Kurumunda başarı derecesi elde eden kursiyerlerimizin üstün başarı belgeleri ve hediyeleri, eğitmenlerimiz ve yöneticimiz tarafından kendilerine takdim edilir.

► Sertifikalarla birlikte kursiyerlere “Kimlik Başvurusu İçin Gerekli Belge ve İşlemler (Temel eğitim sonrası) veya 
Kimlik Başvurusu İçin Gerekli Belge ve İşlemler (Yenileme eğitimi sonrası)
 ” başlıklı bir bilgi formu da verilir. Kursiyer, formda yazılı talimatları izleyerek http://e-randevu.istanbul.pol.tr/ web adresi aracılığıyla İstanbul Özel Güvenlik Şube Müdürlüğünden randevu alıp, yine formda belirtilen tüm belgeleri de hazırlayarak randevu gün ve saatinde kimlik başvurusunu yapabilir.

► Sınavda başarısız olan veya sınava girmeyerek bir sınav hakkını kaybeden kursiyer, toplam 4 sınav hakkından kalan diğer haklarını sırasıyla kullanmak isterse sınav harcını, sınav sonuçlarının açıklandığı tarihi müteakiben 1 hafta içinde ilgili banka hesabına veya kayıtlı bulunduğu eğitim kurumuna yatırmak zorundadır.

► İlk sınavda başarısız olan kursiyer, 2.hakkı için sınav harcını süresi içinde ödemezse sınava giremez.

► İlk sınavda başarısız olan kursiyer, sınav harçlarını tekrar yatırdığı halde herhangi bir nedenle diğer sınav haklarını kullanmaz veya kullanmak istemezse harcı iade edilmez.

► 4 Sınav hakkında da başarısız olan veya sınava girmeyerek başarısız sayılan kursiyerin dosyası kapanır. Tekrar sınava girmek isterse yeniden kayıt olup derslere tekrar katılmak ve eğitim ücretini de tekrar ödemek zorundadır.